Sposoby i możliwości generowania większych zysków

Czy zastanawiasz się jaki sposób rozliczeń w marketingu może być dla Ciebie dobry?

Wiele firm pokazuje poprzez wyniki, że radzi sobie bardzo dobrze w Internecie, ale jest też wiele które nie radzą sobie tak dobrze. Jest wiele modeli marketingu internetowego, należy podjąć wiele wysiłków zanim osiągniemy docelowe wyniki.

Spraw, aby Twój świetny produkt był bardziej widoczny i przyciągał wielu klientów. Silna, dobra marka musi zapewniać rozrywkę, edukować i inspirować swoich klientów. Twórz inspirujące banery graficzny jako jedne z najskuteczniejszych sposobów promocji w programie partnerskim. Oferuj wysoką prowizję dla swoich odbiorców. Unikaj niskiej prowizji w wysokości 5-10%, ponieważ zalecana prowizja wynosi około 25-30%. Przyciągaj użytkowników interesującymi ofertami ze szczegółowymi informacjami o swojej usłudze.

Wykorzystaj kampanie afiliacyjne aby przyciągnąć ruch do Twojej witryny.

To zawsze świeża część marketingu internetowego. Wysyłaj wysokiej jakości komunikaty z interesującą treścią przekazujące dobre uczucia do marki. dzięki temu zachęcisz więcej osób do budowania relacji i zapoznania się z ofertą sprzedaży.

Traktuj subskrybentów jak cenionych przyjaciół
i klientów. 70% decyzji zakupowych zależy od tego jak klienci są traktowani.Ernst & Young

Programy afiliacyjne – rodzaje rozliczeń

PPC to model marketingu internetowego, w którym reklamodawca płaci opłatę za każdym razem, gdy odwiedzający kliknie w reklamę.
 

CPS, CPC czy CPL to kilka rodzajów rozliczeń w ramach programów afiliacyjnych, które należy określić na początku współpracy.

Bardzo popularnym modelem afiliacyjnym jest CPS (ang. cost per sale), gdzie prowizja np.: dla blogera lub właściciela strony www. Wypłacana jest za każdy sprzedany dzięki afiliacji produkt, np. w postaci procentowej od sprzedaży.

Często spotykany jest także model CPL: (ang. cost per lead). Bloger otrzymuje prowizję od pozostawienia przez potencjalnego klienta w dedykowanym formularzu swoich danych, czyli tzw. „leada sprzedażowego”.

Właściciel bloga lub strony www może się rozliczać także w modelu CPC (ang. cost per click). W tedy prowizję zarabia za każde kliknięcie w link afiliacyjny i przejście na stronę sprzedawcy czy usługodawcy. Ten rodzaj marketingu potrafi bardzo pozytywnie zaskakiwać, ponieważ niejednokrotnie zarówno duże serwisy jak i mniejsze sklepy internetowe potrafią zarobić całkiem ładne zyski. Według statystyk 53% obserwujących blogi i vlogi decyduje się na zakup produktów promowanych i oferowanych przez influencerów. Dla 60% czytelników blog jest stałym źródłem wiarygodnych informacji, a dla 72% z nich to pierwsze źródło danych, często przed dużymi branżowymi portalami.

Marketing efektywnościowy jest płatny za efekty. Reklamodawcy wybierają pomiędzy różnymi modelami.

Ważne skróty, które wiążą się z modelami rozliczeń:

• CPA – cost per action – koszt za podjęta akcje, na przykład wypełnienie jakiegoś formularza lub sprzedaż.
• CPM – cost per mille – w tym model płatność następuje za 1000 wyświetleń filmu lub baneru.
• CPV – cost per view używany w reklamie wideo – koszt za obejrzenie. Na przykład na Youtubie za obejrzenie uznaje się w przypadku reklamy powyżej 6 sekund, 30 sekundowej reklamy i za to pobierana jest opłata. W przypadku reklam wideo warto zauważyć różnice pomiędzy CPV – obejrzenie, a CPM – wyświetlenie
• CTR – clickthrough rate – jest to wskaźnik „klikalności”. Mierzony jest ilością kliknięć w reklamę do ilości jej wyświetleń.
• CR – conversion rate – jest to stosunek dokonanych transakcji bądź akcji w serwisie reklamodawcy w stosunku do liczby przekierowań na jego stronę z reklamy.
• PPC – pay per click tego skrótu często używa się we wszystkich działaniach marketingowych w rozliczeniu za kliknięcia..